Pasování na čtenáře – ST 25. 5.

Milí rodiče,

zveme Vás ve středu 25. května v 17:30h do naší třídy, kde se uskuteční čtenářská slavnost.  Žáci přečtou krátký úryvek, aby prokázali, že se v 1. třídě naučili číst. Přijďte se svým dítětem ve stanovený čas. Těšíme se na Vás.

Vaše děti – žáci z 1.A, prokázali na čtenářské slavnosti, že se během školního roku již naučili číst. Přednesli jsme společně básničku Jiřího Žáčka a předvedli “zpívanou abecedu”. Potom každý z nich před publikem rodičů přečetl krátký úryvek z knížky Modrý medvídek, kterou máme zapůjčenu ze školní knihovny a kterou ve škole čteme.  I přes trochu trémy všechny přítomné děti četly hlasitě a moc hezky. Složili jsme čtenářský slib a stvrdili jej svým vlastnoručním podpisem. Pak již mohli být Paní Abecedou pasováni na čtenářky a čtenáře. Pan zástupce nám pro vzpomínku na tento okamžik předal novou, pěknou knížku. Přečetl nám také dopis od paní ředitelky. Čtenářská slavnost se pěkně vydařila.