škola v přírodě – 4. den

Probudili jsme se do krásného pátečního dne. Teda aní učitelka!  U dětí v pokoji bylo pusto, prázdno. Všichni sladce spali, dostali k budíčku čtvrthodinu k dobru. K oblíbené snídani – čokokuličkách nebo lupínkách s mlékem – tentokrát děti přidaly i rohlík s něčím dalším, už nám více vyhládlo. Po snídani jsme vyhlásili výsledky zvířátkové olympiády v kategorii dívek a chlapců, odměněni za své výkony však byli úplně všichni.

Ve škole jsme si četli o ježkovi, který prý paní učitelce večer dupal a funěl pod okny. Splnili jsme si úkol o lesních zvířátkách v prvouce a vyrazili do lesa. Rozdělili jsme se do týmů a třikrát si zahráli pohádku “Domečku, domečku, kdo v tobě přebývá?”. Svou roli děti ve zvířátkových čepičkách zvlásly skvěle. Byly jsme s paní zdravotnicí překvapené, jak jim to šlo. Asi průprava z KREA vystoupení! 🙂

Po obědě si kluci piknikovali na dekách a holčičky si myly své dlouhé vlasy. Ty jim potom paní vychovatelka Anička a paní učitelka Veronika česaly a zaplétaly. Byl horký den, proto jsme vyrazili na procházku. Trasa vedla pole-louka-les a podél potoka zpět. Cestou jsme hráli oblíbenou hru z adaptačního kurzu Na Vlka. V chládečku jsme posvačili. Nakonec jsme vyzuli boty a přešli potok, bosou nohou jsme došli až do tábora.

Po večeři a odpočinku se chystal karneval. Masky tančily a řádily, co to šlo. Holčičky si na závěr vybraly dárky z tomboly. S paní vychovatelkou a paní zdravotnicí se jim podařilo přejít do domečku. Sotva za sebou zavřely dveře, zvedl se vítr a spustil liják. Kluci v tu chvíli právě vybírali z tomboly. Zůstali s paní učitelkou uvězněni ve třídě. A už metaly blesky a duněly hromy. Najednou vypadl proud a my jsme drželi “černou hodinku” jen s baterkou z mobilu. Povídali jsme si, jak vzniká bouřka, co je blesk  a co hrom. Museli jsme chvíli počkat, než přestane pršet, a pak jsme se přesunuli do pokojů. Za svitu baterek honem do pyžamek a spát! Usínali jsme s rozsvícenou baterkou jako lampičkou a měli zážitek z neplánované “bojovky”.