škola v přírodě – 3. den

Po snídani jsme si užili trochu zvířátkové školy a také jsme trénovali básničku a svůj podpis psacím písmem.  Vytvořili jsme si dřevěnou medaili – nakreslili do ní fixami oblíbené zvíře a ozdobili okraj medaile přírodninami. Pohráli jsme si na lanovém hřišti – prolezli tunelem, přeručkovali po lanech, přešli kladinu, vyšplhali na pavučinu, někdo zkusil i lezeckou stěnu, líbila se nám překážková dráha. Před obědem jsme hráli hru “najdi svoje zvíře” – každý měl najít v okolí své zvířátko pexesa do dvojice. Musím přiznat, že liška a krab zůstali v Hrachově. Ani děti z jiné třídy pod příslibem extra odměny jako nálezné tyto dva živočichy nenašly.

Odpoledne nás čekala zvířátková olympiáda. Splnili jsme disciplíny – veverčí hnízdo, datlův ťuk, zaječí slalom, kukaččí vaíčko, jelení trojskoka a medvědův vrh. Nakonec se všechny třídy zúčastnili úkolu moudré sovy – lítání po louce a hledání čísel od 0 do 24.

Po chvíli osobního volna na pokojích jsme se vydali k ohni, abychom si opekli špěkáčky. Nacpali jsme si bříška. Potom všechny třídy společně zpívaly písničky. Než jsme mohli do postýlek, čekala nás ještě bojovka s baterkami. Na tu se někdo těšil, někdo skrýval obavy. Jisté však je, že ze všech tříd byly naše děti největší “poseroutkové”. Někteří se však v cíli u pokladu tvářili hrdinsky a dokonce většina přinesla i zvířecí tajenku. Pozdě večer se nám usínalo trošku vystrašeně a malinko načmoudle. 🙂