Den Země – PÁ 22. 4.

V pátek 22. dubna vyrazíme místo vyučování na pěší výlet na zahrádku na Bohdalci. Strávíme zde dopoledne a oslavíme Den Země, děti budou plnit zábavné úkoly k ochraně přírody. S sebou vhodné oblečení a obuv na delší chůzi (mohou se ušpinit), pití, malou svačinku a penál. Nezapomeňte dětem dát klíč od šatní skříňky.

Počasí nám přálo a vydrželo téměř až do konce, kapat začalo až na zpáteční cestě u fotbalového stadionu. Prohlédli jsme si zahrádku, vše co tam roste a je zasazeno či zaseto. Splnili jsme v týmech všechny čtyři úkoly. Popeláři třídili pytel plný odpadků do správných kontejnerů. V kruhu na židličkách děti vyplňovaly křížovku. Při poznávačce přiřazovaly k fotografiím správné názvy stromů, lučních květin a hmyzu. Nakonec sbíraly podle zadání určené přírodniny. U svačinky nás čekalo velké překvapení, majitel zahrádky – náš spolužák – slavil v ten den narozeniny. Byly dva dorty, pochutnali jsme si. Akce se vydařila.