výběr pera pro psaní

Některé děti dostaly za úkol přinést si pero a ostatní podle snahy a vynaložené námahy 🙂 při psaní dostanou pokyn v dalších dnech měsíce února zřejmě také. Děti už ví, že na “přidělení” pera jsem “strašně” přísná.

Chtěla bych ale všem doporučit vhodný typ pera. Můžete jej dětem opatřit už nyní, mohou si s ním zkoušet zacházet a psát doma ve cvičném sešitě. V penále jej však budou mít jen ti, kteří o používání pera najdou zápis v písance. V tomto Vás prosím o spolupráci. Jedná se o motivační prvek.

Nejlepší volbou jsou pera značek Tornádo či Pilot, protože nejsou tak drahá, ale jsou kvalitní. Kdo má stále potíže se správným úchopem, doporučuji pero Stabilo, je ovšem poměrně drahé.

Centropen Popisovač 2675 Tornádo Boom, mix barev Pilot FriXion Ball Roller 0,7 mm - modrý

Opatřete prosím výlučně tmavě modrou náplň. Děti nepoužívají zmizík ani gumu na gumovacím peru. Psát se učíme, a když se něco nezdaří, necháme to “stát” nebo podtrhneme a opravíme.