každodenní čtení doma – od 31.1.

Od pondělí 31. ledna již nebude součástí týdenního plánu druhá strana s domácím procvičováním čtení. Ve druhém pololetí  budete čtení dítěte doma – každý den 15 minut hlasitého čtení – zaznamenávat do čtecího listu. Čtecí list budou děti nosit v “pošťácké obálce” každý den do školy ke kontrole.

Co bude dítě číst, je na Vašem výběru. Využít můžete texty v učebnici Českého jazyka z 2. dílu – z “čítanky”. Doporučuji však zvolit nějakou vhodnou dětskou knížku. Knihy z edice První čtení Evy Horákové mají velká písmena. Jinak vlastně s malými tiskacími písmeny cokoli pro čtenáře od 6 let.

Přimlouvám se také za skládání několika slov denně na čtecím koberečku – volte zejména delší (6 písmen) a dlouhá slova  (7-12písmen) a slova se slabikami dě/tě/ně, bě/pě/vě/mě, di/ti/ni.

Děkuji za spolupráci!