Mikulášská nadílka – PÁ 3.12.

Během pátečního vyučování navštíví třídy na 1. patře Mikuláš s andělem a čertem, aby po roce “zkontrolovali”,  jak jsou děti poslušné a vzorné.

Od samého rána byly děti jako na trní. O přestávce vybíhaly na chodbu a při hodinách vyskakovaly ze židlí při každém sebemenším zvuku na chodbě, zkrátka s napětím čekaly, co bude či nebude. Mikuláš opravdu ve 3. hodině přišel! Hodně dětí pochválil a andílek je obdaroval nadílkou. V knize hříchů však Mikuláš přečetl i ty, kteří občas zlobí, a nezapomněl na ty, kteří vyrušují ve vyučování. Ty pořádně napomenul. Čertice hříšníky pomazaly prachem z uhlí a dokonce rozávaly i brambory. Na někoho se také chystaly pytel, ale dobře to dopadlo. Děti Mikuláši slíbily, že se budou celý další rok snažit.

Děkuji sponzorovi, který pro děti zakoupil sladkosti.