Opakovací práce a předvánoční čas

Vážení rodiče,

v tomto týdnu jsme psali opakovací práce, které byly hlavně pro mě informací, jak děti zvládly online výuku a zda je možné pokračovat dál v učivu z českého jazyka, matematiky a prvouky. Výsledky jsou velice dobré, děti zvládly vše, co bylo potřeba, proto vám patří mé velké poděkování za spolupráci při domácím učení. Práce jste dostali domů na prohlédnutí, abyste případně viděli, zda chybky byly pouze z nepozornosti nebo je třeba na něčem více zapracovat. Podobné práce určitě budeme psát někdy znovu, ale nechci, aby to pro děti byl jakýkoliv stres, známka nemá větší význam než jakákoliv jiná, proto prosím nepanikařte, i kdyby se náhodou něco nepovedlo. Většina z vás už mi testy podepsané poslala zpět, někteří však dosud ne, proto prosím o navrácení během příštího týdne. Děkuji. 

Začátkem týdne děti dostanou do žákovských knížek známky za čtvrtletí, tj. informaci, jakou známku by dostaly, kdyby bylo aktuálně vysvědčení. Do ledna se samozřejmě známka dá zlepšit, ale i zhoršit.

V pátek 4. 12. bude u nás ve škole chodit Mikuláš s čertem a andělem (patrně v rouškách, protože ani na svaté a pekelné se dle vládních nařízení zatím nevztahuje žádná výjimka). Ve čtvrtek a v pátek budeme trio vyrábět z ruliček od toaletního papíru. Stačí jedna, ale protože máme nápady na všechny tři postavičky, bylo by pěkné, kdyby jich děti měly víc, aby si případně mohly vyrobit i všechny. Malou zásobičku už ve třídě máme, ale pro všechny děti nestačí. 

Během adventního času se budeme věnovat hlavně vánočnímu učení, proto je možné, že občas nepůjdeme v učebnicích a pracovních sešitech přesně podle plánu. Prosím, abyste nedodělávali žádné stránky napřed. I v matematice teď už půjdeme postupně a vynechávat nebudeme. 

Besídky s rodiči se bohužel neplánují. 

Třídní besídka bude 22. 12. dopoledne. Jako minulý rok mohou děti přinést dárečky pro své kamarády a poprosím také o jeden neutrální dárek navíc (holky holčičí, kluci klučičí), který budeme losovat. Kdo neutrální dárek navíc nedonese, nebude si moci žádný takový ani odnést. Dárek doporučuji v hodnotě 50 – 100 Kč. Podrobnosti k besídce ještě doplním podle aktuálních bezpečnostních opatření. 

Přeji krásný první adventní víkend.

Comments are closed.