Distanční výuka

Vážení rodiče,

od zítřka, tj. 14. 10. bude výuka probíhat distančním způsobem. Pro nás to znamená následující změny oproti jaru:

  • Výuka bude probíhat na portálu Office 365 v aplikaci Teams. Na počítačích je to webová stránka, na mobilních telefonech a tabletech je nutné si stáhnout (zdarma) aplikaci Teams. Každý žák dostal do ŽK své uživatelské jméno a heslo, pod kterým se přihlásí. Ihned po přihlášení vás systém vyzve, abyste heslo změnili (případně vám to nabídne možnost ponechat stávající).
  • Distanční výuka je tentokrát povinná, platí stejný způsob uvolňování jako při běžné školní docházce. Pokud se žák výuky nezúčastní, omluvenku píšete e-mailem a po návratu do školy ji zkontroluji také v ŽK. Veškeré učivo bude třeba pravidelně doplňovat.
  • V dopise ŘŠ z 11. 9. jste byli vyzváni, abyste napsali v případě, že máte doma problém s technikou. Pokud jste v té době zapomněli nebo se změnila situace a pro vás nebude možné poskytnout dítěti technické zázemí pro výuku, napište zprávu p. zástupci Abrhámovi (abrham@zseden.cz), který s vámi projedná možnosti výpůjčky. Zkuste prosím dětem zajistit sluchátka s mikrofonem, aby ostatní nerušily zvuky z vaší domácnosti. 
  • Připojovat se budeme tentokrát každý den. V týdnu budeme mít alespoň 2 hodiny ČJ, 2 hodiny M, 1 hodinu AJ a 1 hodinu PK. Některé hodiny budeme mít všichni najednou, jiné budou dělené na skupiny, aby byla práce efektivnější. První skupina bude začínat vždy v 9:00. Systém výuky a rozvrh hodin se dozvíte během zítřka. 
  • První připojení, takové neformální, zkusíme zítra v 11:00. Spojíme se ve videohovoru, naučíme se s ním pracovat, podíváme se na problémy, které to bude přinášet. Buďte prosím přítomni hlavně vy rodiče, abyste věděli, jak případně dětem další den pomoci. Bylo by dobré, kdybyste si prošli prostředí Teamsů ještě před tímto videohovorem, tj. kam bude zadávána práce, jak se odevzdává úkol (děti dostaly zadaný už v září na zkoušku) atd.
  • První oficiální hodina bude ve čtvrtek. Na zítřek jsem dnes dětem zadala práci – čtení PL č. 6 a stránku v M PS 35. 

Pokud byste měli nějaké dotazy, můžete je psát na e-mail. K neformálnímu setkávání můžete opět využít facebookovou skupinu naší třídy. 

Přeji hodně zdraví a pevně doufám, že vše zvládneme a po podzimních prázdninách se zase sejdeme ve škole. 

Comments are closed.