Nová nařízení

Vážení rodiče,

od pondělí budeme chodit ve škole ve společných prostorách v rouškách. Prosím tedy, aby děti měly čistý sáček, kam si roušku mohou ukládat, roušku takovou, která jim sedí (ne šátky ani jiné náhrady) a zároveň prosím o pravidelné čištění roušky a její kontrolu. 

V souvislosti s šířením nákazy a s různými hrozbami, které virus přináší, vás prosím o následující: 

  • Kdo to ještě neudělal, co nejrychleji prosím vyplňte dotazník s informacemi, který děti dostaly 1. 9. do obálky / desek. Potřebujeme aktuální kontakty pro případ distanční výuky. Nemusíte běhat po doktorech kvůli potvrzení zdravotní způsobilosti. Ta má platnost 2 roky a většině z vás tudíž ještě doba nevypršela. Pokud by byla potřeba nová zdravotní způsobilost, budu vás časem informovat. Zároveň s dotazníkem prosím i o vyplnění údajů na první straně žákovské knížky (opět většina z vás již má, děkuji!) 
  • Do žákovské knížky děti dnes dostaly přístupové údaje do Office 365, kde by probíhala distanční výuka v případě karantény třídy / školy. Prozatím s údaji nic nemusíte dělat, ale samozřejmě se přihlásit můžete. 
  • Učivo nebude probírané klasickým “postupným” stylem učebnice a pracovní sešit. Budeme je samozřejmě využívat a můžete sledovat sekci týdenních plánů, kde už jsou napsané strany na příští týden. Ale vzhledem k omezení a proškrtání učiva nebudeme vypracovávat zdaleka všechna cvičení. Co neuděláme ve škole (nebo nebude za domácí úkol), můžete ale NEMUSÍTE s dětmi dodělat jako dobrovolné cvičení. Ideální jsou tyto úkoly pro děti, u kterých vidíte, že jim něco nejde a potřebují více procvičovat. Může to být v matematice i celá stránka (tam je polovina prvního pracovního sešitu jednoduché opakování), v českém jazyce půjde spíš o jednotlivá cvičení. Spíš než o dodělávání pracovních sešitů vás ale prosím o každodenní čtení a časté psaní psacím písmem (u 2 dětí Comenia). Přes prázdniny se většina dětí ve čtení výrazně zhoršila. 

Mockrát děkuji za spolupráci a doufám, že vše zvládneme ve zdraví. 

Comments are closed.