Pomůcky na školní rok 2020/2021

Vážení rodiče, milé děti,

za pár dní už nás čeká další školní rok. Pevně věřím, že se všichni sejdeme ve zdraví a že bude vše probíhat trochu klidněji než v minulém školním roce. Moc se na všechny těším.

Zároveň jste už jistě zvědaví, co nás čeká. Budeme letos třída námořníků. A na tu společnou školní plavbu budeme potřebovat nějaké ty pomůcky. Je samozřejmé, že můžete využít vše, co je v rozumném stavu z minulého roku, některé děti mají ještě ve třídě i krabice s výtvarnými potřebami. V prvním školním týdnu to všechno probereme, odnosíme a doplníme tak, abychom ve druhém týdnu už mohli bez obtíží pracovat podle rozvrhu.

V penálu by děti měly mít:

• 3x tužky č. 2
  • pastelky v různých barvách
  • barevné fixy
  • pero na psaní (doporučuji Tornádo, Stabilo nebo Pilot)
  • měkká guma
  • ořezávátko se zásobníkem (vhodné na všechny tužky a pastelky v penálu)
  • lepidlo v tyčince (doporučuji Kores, Hercules nebo Prit)
  • nůžky

Na VV by bylo dobré, kdyby děti měly kufříky, krabice z loňska jsou velmi neskladné a nemáme je kam dávat. Perfektní velikost kufříku je 340 x 230 x 100 mm (do menšího se nevejdou věci formátu A4, větší se nevejde k nám do poliček). Do kufříku:

• igelitový ubrus (ne příliš velký)
  • převlečení na VV (staré delší tričko, zástěra…)
  • špejle
  • modelína v různých barvách (modelovací podložku má mnoho dětí ve třídě)
  • štětce ploché i kulaté v různých velikostech
  • vodové barvy
  • tempery (+ běloba navíc)
  • paletka na tempery
  • černá tuš
  • suché pastely (křídy na papír)
  • kelímek na vodu
  • hadřík
  • voskovky (stačí maličké, mnoho nám jich zbylo ve velké krabici z loňska)
  • sada pastelek Progresso (ideálně 12 barev)
  • houbička (klasická na mytí nádobí – bude se stříhat, barvit atd.)
  • sada barevných papírů
  • čtvrtky A4 20 ks
  • hadřík vhodný k úklidu, ale i ke zničení, nabarvení apod.

Na TV si budou děti nechávat věci ve svých šatních skříňkách a brát si je budou jen podle rozvrhu ráno v den tělesné výchovy. Je potřeba:

• látkový sáček na cvičební úbor
  • kraťasy + tričko + boty se světlou podrážkou do tělocvičny
  • dlouhé kalhoty + tričko + mikina + boty na tělocvik venku (není možné používat stejné sportovní obutí venku a v tělocvičně, ale je možné venku cvičit v teniskách, ve kterých děti ráno přijdou do školy)
  • švihadlo (lépe látkové než gumové)

Ostatní věci, které budou letos potřeba:

• 1x plastová obálka na dokumenty A4 (podepsaná)
  • desky na sešity
  • obaly na sešity a knihy (učebnice bude třeba obalit, ostatní dle vlastního uvážení)
  • malý ručník s poutkem (podepsaný)
  • přezůvky
  • visací zámek na šatní skříňku
  • úkolníček: libovolný sešit A6
  • tenké desky s rychlovazačem (pacičkami) na dílny čtení a psaní (vel. A4, ukázka zde)
  • pravítko – může být maličké do penálu
  • papírové hodiny (později na prvouku – včas upozorním, kdy budou potřeba)
  • sešit A4 na prvouku (ideálně polo linkovaný 423X – např. zde, ale mají už zcela běžně i v Tescu)
  • mazací tabulka A4 (+ fixy) – děti si ji budou nechávat ve škole v lavici
  • volitelně, pokud uznáte za vhodné, pomocné kartičky k výuce (psací abeceda, malá násobilka, měkké a tvrdé souhlásky) – ve škole mám na půjčení, ale některým dětem pomáhá mít je neustále při ruce např. v penálu.

Pokud byste měli (nejen) k pomůckám nějaké dotazy, vše odpovím na školním mailu. Přeji Vám krásný zbytek prázdnin a budu se těšit v úterý 1. 9. 2020 v 7:55 před školou!