Čtení a online výuka

z vyprávění dětí ve škole jsem zjistila, jak málo se doma dohlíží na čtení. Proto ještě jednou apeluji na to, aby vám doma děti každý den četly nahlas (ideálně celou stránku), odpovídaly na vaše otázky, dokázaly namalovat nebo převyprávět, co zrovna přečetly. Vybírejte knížku s nimi, ať to je nějaký příběh, který ještě neznají – budou se na něj těšit, odhadovat, co se stane dál apod. Cílem je podporovat čtení s porozuměním a zájem o literaturu.

Několik dětí ve třídě si ještě nepřineslo vlastní knížku, od pondělí už s nimi začneme pracovat, proto prosím o zajištění.

Online výuka bude probíhat ve čtvrtek od 15:00 do 16:00 na aplikaci Zoom.us. Děti by měly mít připravené věci jako obvykle, přihlásit do hovoru se může kdokoliv, kdo zůstal doma, není třeba se přihlašovat ani omlouvat, když vám to nevyjde. Místo oranžové učebnice si děti připraví vlastní knížku se založenou stranou, kde ve čtení skončily.

Děkuji za spolupráci.