Výuka od 25. 5.

Vážení rodiče,

informace pro děti, které chodí do školy:

Děti si budou nosit nebo nechávat ve škole věci na český jazyk (oranžová učebnice, písanky), matematiku prvouku. Dále vlastní knížku na čtení a případně nějakou hračku, aby si děti nepůjčovaly věci ve třídě mezi sebou. 

Zítra (úterý 26. 5) si děti vezmou větší tašku, aby si odnesly věci z šatní skříňky, tělocvik apod. Od zítřka se také budou přezouvat, nikoliv dole, ale nahoře na lavičce u třídy. Přezůvky si nechávají před třídou.  

Roušky musí mít děti dvě. Prosím o kontrolu toho, aby je děti uměly dobře nasazovat a aby jim správně držely. Je to pro ně složité, nasazují a sundavají si je několikrát denně. 

1. hodinu bude učení, 2. hodinu budeme chodit ven, 3. hodinu učení a během 4 hodiny už půjdeme na oběd (před 11:00). Učivo nebude podle rozvrhu, uděláme si s dětmi “interní” rozvrh ve třídě.

 

Informace pro děti, které zůstaly doma:

V oranžové učebnici Lili a Vili už končíme. Přejděte prosím na vlastní knížku. Děti by měly nahlas přečíst cca stránku denně (podle náročnosti knížky). Doporučuji s přečteným textem dále pracovat, dávat otázky typu: o čem stránka byla, jak se zachovala hlavní postava, co se ti na stránce líbilo / nelíbilo apod. Podporujte čtení s porozuměním a zájem o knihu. Pokud děti nebaví, zkuste nalézt nějakou zábavnější. Můžete využít i komiksy. 
Z písanky prosím alespoň jednou týdně zašlete na můj email fotografii nebo scan aktuálně dopsané stránky. V matematice mi na email pošlete pouze poslední stranu – opět může být jako testík, opraveno vámi nebo nechte opravu na mě. Není potřeba na to spěchat. Po skončení učebnice budu zasílat pracovní listy, které ale budou nepovinné, pokud procvičujete doma ve vlastních sešitech nebo dáváte příklady slovně, není třeba to jakkoliv měnit. Děti by na konci první třídy měly zvládnout sčítání a odčítání do 20 bez přechodu i s přechodem desítky, odpovědět na slovní úlohu a v geometrii znát základní tvary a tělesa. Můžou si pomáhat na prstech nebo přes desítku i na číselné ose. 

V online vyučování bych v příštím týdnu ráda pokračovala, prozatím to vypadá na čtvrtky, ale ještě to upřesním. Bude pouze jedna skupina, cca od 15:00, zkusíme nejspíš opět Zoom, aby se mohl připojit a odpojit, kdo bude potřebovat a nemuseli jste se do skupiny hlásit.

Děkuji za spolupráci a přeji hezký týden.

Comments are closed.