Třídních schůzky – informace

vzhledem k aktuální situaci škola zrušila březnové třídní schůzky. Mimo jiné i proto, že nevíme, kdy se ve škole znovu sejdeme, náhradní termín společných třídních schůzek se neplánuje. V termínu, který zatím nemůžeme určit, nabídneme možnost osobních konzultací.

V naší třídě vše funguje na jedničku s hvězdičkou. Děti zvládly i mou dlouhou nemoc, s paní učitelkami pracovaly podle plánů a podle informací, které jsem jim posílala. Proto většina dětí už umí krásně číst i bez hláskování, pamatuje si všechna tiskací písmena a úspěšně se pere i s písmeny psacími. Zkoušejte odbourávat tzv. dvojí čtení (kdy děti nejprve řeknou slovo po hláskách a pak přečtou celé) tím, že budete děti upozorňovat, aby úplně zavřely pusu těsně před tím, než slovo nahlas přečtou. V matematice děti pracují jako draci a věřím, že ani doma s počítáním nemáte starosti. V prvouce mají děti hromadu nových znalostí a ve výchovných předmětech stvořily nádherná díla a naučily se mnoho nového.

V naší třídě proběhla tzv. sociometrie, tedy průzkum, jak se dětem ve třídě líbí a jak se jim spolupracuje s ostatními dětmi. Výsledky značily pozitivní přístup dětí a jejich radost ze školy a z práce v třídním kolektivu. Zároveň budeme po návratu do školy dělat menší dotazník o spolupráci dětí s třídní učitelkou.

Rodiče prosíme o vyjádření k práci školy, výzva k tomu bude na webu v květnu 2020.

Školy v přírodě jsou bohužel až do odvolání pozastaveny. Moc nás to mrzí vzhledem k úžasnému areálu v Českém ráji, kde se měla naše škola v přírodě konat.

Mockrát děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli a podílejí na naplňování Nadačního fondu ZŠ Eden

V současné době vzniká audiokniha Učitelé z Edenu čtou pohádky Boženy Němcové. Pokud máte o audioknihu zájem a souhlasíte s tím, že za ni z účtu vašeho dítěte strhneme 50 Kč, sdělte mi to prosím e-mailem. Jakmile bude kniha hotova, zašleme vám ji pomocí služby www.uschovna.cz.

Pro jistotu znovu upozorňujeme, že školní rok končí 26. 6. 2020. Zkracování prázdnin není v plánu.

Pokud budou vaše děti chodit do družiny i příští rok, přihlášky jsou ke stažení na stránce družiny. Prosíme o vyplnění, naskenování a následné poslání na e-mailovou adresu p. vychovatelky Hrabovské (hrabovska@zseden.cz), případně o odevzdání osobně po otevření školy do uvedeného termínu.

Pokud máte nějaké individuální dotazy, můžete se na mě obrátit skrz školní e-mail.

Přeji co možná nejpříjemnější začátek jara a hodně zdraví,

M. Zelená