Plán 18. 3. – 24. 3.

dříve, než začnete pracovat na úkolech, ráda bych upozornila, že opravdu nejde o to, aby děti vyplnily úplně všechno. Naším společným cílem je, aby se do konce první třídy naučily číst, psát a počítat, to je nejdůležitější. Opravdu nebudu kontrolovat, jestli děti umí nazpaměť písničku nebo mi namalovaly všechny obrázky. Samozřejmě budu ráda, pokud to bude všechny bavit a budou úkoly dělat dobrovolně, ale dovoluji si o tom hned z kraje pochybovat. Proto prosím, abyste každý den poctivě udělali stránku z písanky, vybrali si nějaká cvičení z matematiky a především s dětmi četli (pokud nejde oranžová učebnice, pak cokoliv bude děti bavit, nechceme jim to otrávit!). To ostatní berte jako volitelné, možnost, jak zabavit děti, způsob, jak jim třeba něco usnadnit, procvičit s nimi, ukázat apod. Platí, že vše na FB skupině je úplně dobrovolné a pokud by někdo měl nějaké potíže, můžete mi napsat tam nebo jako vždy na mail.

Heslem budiž: hlavně se z toho nezbláznit! Myslím na vás a přeji co nejklidnější dny a hodně zdraví.

Oranžová učebnice: str. 27-32

• Čtení + otázky, hádanky.

Oranžová písanka: str. 5-9

• písmenka D, k, U, Y,

Modrá písanka: 21-22

• přepis, vymýšlení vět

Comenia script písanka (jen pro dvě děti ze třídy): str. 13

Pracovní učebnice s Krtkem 3: str. 15-20

• Sčítání a odčítání do 20, slovní úlohy, jednotky délky (1 m)
  • Není třeba vyplnit vše, cvičení vybírejte podle potřeby
  • Jako hru s jednotkami délky můžete zkoušet měřit vše kolem sebe

Prvouka

Pracovní učebnice: str. 50-51

• Jarní květiny.
  • Doplňkové materiály budou nahrány do souborů na facebookové skupině, pokud by měl zájem někdo, kdo tam není, pošlu do mailu
  • Stále prosím opakujte hodiny – čtvrt, půl, tři čtvrtě, celá; ideálně s dětmi hrajte různé hry a často ukazujte na ručičky hodinek

Angličtina

Pets, animals

Hudební výchova

Pracovní učebnice s. 44-45

Výtvarná výchova, pracovní činnosti

Jaro, jarní tvoření

• Jarní louka – můžete zkusit techniku zapouštění barev do mokrého podkladu, většinou ji děti mají moc rády a baví je. https://www.youtube.com/watch?v=LE36ABITrDQ Pro zjednodušení stačí pouze papír, voda a vodovky. Pak se štětcem děti dělají jen tečky a koukají, jak se barvy rozpíjí a zapouštějí do sebe.
  • Obrázek “kuličky v důlku” – namalujete důlek, přidáte kuličky (buď podle postupu nebo např. mačkáním kousků barevného papíru, vystřihováním, obtiskováním apod.)

Tělesná výchova

Kuličky – pokud máte, ať si doma na zemi zkusí děti cvrnkat. Je to dobré i pro rozvoj jemné motoriky.

Domácí olympiáda

• Děti si zakreslují do tabulky smajlíka nebo hvězdičku podle toho, kolik zvládly cviků. Tabulku si můžete vyrobit vlastní.

(Dřepy klasické, bez výskoku. Kliky případně holčičí, ale správné. Angličáky – https://www.youtube.com/watch?v=eGHuHIzSFVw, přehození míčku = z ruky do ruky)