Základní informace a web

na webové stránky budu přidávat týdenní plány během každé středy na následující týden. Zatím nevíme, jak dlouho zavření škol potrvá.

Při domácí přípravě prosím na děti dohlížejte. Dbejte na správné držení tužky / pera, používejte pastelky (nikoliv fixy) a pokuste se s dětmi probrat vše, co se plánů bude týkat. Ve škole budeme předpokládat, že veškeré učivo, pracovní sešity a učebnice, které se objeví v plánech, bude probráno, doplněno, dopsáno. Při návratu do školy se budeme držet školního vzdělávacího plánu a pojedeme podle něj dál, nebudeme se tedy vracet k písmenkům, počítání a jinému učivu, které budete probírat doma.

Zároveň ale prosím děti nepřetěžujte, co se vyplňování pracovních sešitů týká. Plán bude vždy na týden, počítá se s jednou stránkou PS denně. Při psaní nicméně i tak dělejte časté pauzy, prokládejte hrami, procvičujte a uvolňujte prstíky. O doplňkových aktivitách více níže.

Pokud nemáte doma některé učebnice nebo pracovní sešity, napište mi prosím individuálně. Vzhledem k tomu, že děti ani rodiče nebudou vpuštěni do školy, je možné se sejít se mnou mimo školu a materiály si předat.

Pracovní doba učitelů je prakticky nezměněná. Prozatím budu v pracovní době ve škole, od devíti hodin dále podle potřeby. Pokud mě budete chtít kontaktovat a chcete mít jistotu, že odpovím, využijte prosím školní e-mail. Zároveň kvůli rychlejší komunikaci zakládám na Facebooku stránku 1. A ZŠ Eden. Tam budu vkládat doplňkové materiály, nápady na výuku doma, připomínky k jednotlivým cvičením v pracovních sešitech atp. Pokud budete mít nějaký rychlý dotaz, je možné ho tam položit a odpovědět na něj můžu nejen já, ale i ostatní rodiče ze třídy. Není problém tam dávat případné ofocené stránky a psát nejen kvůli pracování s dětmi, ale i třeba pro zajímavost nebo pro pobavení. Stránka je uzavřená, jsem jediným moderátorem a budu schvalovat přístup rodičům event. prarodičům dětí (nikoliv např. starším sourozencům). Do skupiny bude mít přístup p. asistentka Chmelová a p. vychovatelka Hrabovská. Přihlášení do skupiny nebo jakákoliv aktivita tam samozřejmě není povinná. Pokud se vám nechce a stačí vám plány zde na webu, není problém. Pokud by skupina fungovala, nechám ji pak i nadále, třeba bude mít uplatnění i po současné koronavirové situaci.

Přeji hezký den a co nejméně starostí.