Vánoce v 1. A

od dnešního dne už v 1. A začaly probíhat vánoční přípravy. Na výtvarné výchově a pracovních činnostech budeme vyrábět nejprve mikulášské, později vánoční výrobky a i s pomocí námi vyrobeného adventního kalendáře odpočítáváme dny do prázdnin a Ježíška. Jak to bude probíhat u nás ve třídě?

Ve čtvrtek 5. 12. bude během první hodiny chodit ve škole Mikuláš s anděly a čerty. Nebudeme mít hodinu tělocviku, budeme místo toho vyrábět čertovské výrobky, cvičit tancování a čekat na nadílku ve třídě.

V úterý 10. 12. bude od 16:00 besídka pro rodiče. Děti dostanou v průběhu tohoto týdne do dvojic krátkou básničku, kterou se naučí a přednesou ji všem rodičům. Pokud byste měli již hotové nějaké cukroví, samozřejmě můžete přinést na ochutnávku, budeme jen rádi. Něco málo si zazpíváme a po skončení samotné besídky bude volná zábava s občerstvením a povídáním.

12. 12. jdeme na bruslení.

Ve čtvrtek 19. 12. proběhne předvánoční burza her, hraček a knížek. Děti mohou přinést zachovalé a nezničené předměty, které budou mít předem napsanou cedulku s cenou. Společně půjdeme do jídelny nebo malé tělocvičny, kde si najdou místečko a tyto věci můžou prodat ostatním dětem ze školy. Zároveň si můžou projít všechna tři patra, kde se bude prodávat a samy si mohou nakoupit nebo vyměnit věci. Prosím, abyste je důkladně poučili o používání peněz, pokud jim dáte nějaké kapesné, tak ideálně v drobných částkách. Na burze se dají sehnat pěkné věci, časopisy, knížky i hračky, ale zároveň se tam každoročně nakoupí i velká spousta hloupostí. Peníze se často ztrácejí a učitelé nemají možnost děti ani jejich nákupy ohlídat.

V pátek 20. 12. dopoledne budeme mít třídní besídku. Děti mohou přinést dárky pro svoje kamarády v libovolném množství, zároveň budeme losovat tajného Ježíška. Abychom zabránili tomu, že někdo nedostane vůbec žádný dárek, měl by každý přinést jeden dáreček navíc, v hodnotě mezi 50 a 100 Kč. Holčičky kupují holčičí dárek a kluci klučičí. Tyto dárky navíc se dají na hromádku a proběhne losování, kdo si dáreček odnese domů. Pokud by někdo dárek navíc nedonesl, tajný Ježíšek ho nebude moci ani obdarovat. Prosím o spolupráci s výběrem vhodného dárku. Dvě hodiny budou patřit rozdávání dárečků a dvě hodiny budeme koukat na vánoční film nebo pohádku.

Přeji krásný adventní čas!