Info k prvnímu týdnu

úspěšně jsme s dětmi zahájili první týden. Dnes dostaly děti první písanku – velkou zelenou. Brzy začneme psát i do žákovských knížek, byla bych ráda, aby si děti písmenka z tabule do žákovské knížky zvládly zapsat samy, proto očekávejte hodně zkratek, jako např. PL (pracovní list), PÍS (písanka), PS (pracovní sešit) atd. Předpokládám, že budou děti schopné doma sdělit, za co razítko nebo známku dostaly.

Školní online pokladna – už by měla být v provozu, čekalo se na zadání seznamu žáků panem zástupcem. Teď už by se mělo dát registrovat bez problémů. Prosím zároveň o zaslání 500 Kč na třídní fond (1. pololetí) a platbu družiny. Z třídního fondu budou již brzy strženy peníze na pomůcky do třídy (fixy na tabulky, sešity apod.), na adopci levharta obláčkového a zakoupení panenky UNICEF.

Od zítřka (čtvrtek) začneme pracovat více podle rozvrhu (najdete ho na zadní straně žákovské knížky nebo na těchto stránkách v sekci “rozvrh”). Žákovskou knížku by děti měly mít ve škole každý den, stejně tak penál. Některé učebnice (např. HV) si budou nechávat ve škole, ostatní si mohou nosit podle rozvrhu.

Zítra bude první hodinu tělesná výchova – děti by si měly přinést cvičební úbor ráno do třídy, kde si ho následně budou nechávat. Tenisky na ven můžou zůstat ve skříňce. Půjdeme se projít na zahradu a hřiště, pravděpodobně si také vyzkoušíme lezeckou stěnu, kterou máme ve škole krátkodobě k dispozici.

Pomůcky na výtvarnou výchovu – nedávejte prosím dětem do školy žádný kufřík, nemáme na něj ve třídě místo. Všechny pomůcky na VV si děti dají do krabic, které dostaly jako dárek. Kdo už má kufřík koupený, klidně schovejte na příští rok, do té doby se krabice zcela jistě zničí.

Děkuji, že mi po dětech posíláte vyplněné dotazníky a potvrzené zdravotní způsobilosti. Některé způsobilosti však nejsou přímo školní a zároveň neobsahují potřebné informace (plavání, bruslení). Tyto způsobilosti vám budu muset poslat zpět a požádat o doplnění.

Velmi děti chválím za skvělou práci v uplynulých třech dnech.

Pěkné odpoledne.