Pomůcky pro školní rok 2019/20

před prázdninami na schůzce rodičů budoucích prvňáčků jste dostali seznam pomůcek, které je vhodné pořídit pro děti do prvních tříd. Pro jistotu vkládám níže, vše ostatní podstatné zajistí škola.

Do 1. A bych vás ještě ráda poprosila, aby děti měly:

• Jednu sadu kulatých bílých papírových tácků, budeme si s nimi hrát a vyrábět z nich.
    • Jednu zobcovou flétnu – budeme na ni hrát přibližně jednou za měsíc při hodině hudební výchovy. Děti se díky ní naučí správně dýchat a snad také nějaké písničky, ze kterých budou mít radost. Flétna může být úplně levná a obyčejná, na kvalitě opravdu nezáleží. Na flétnu prosím nalepte štítek se jménem dítěte, budou si ji nechávat ve škole. Tip zde.

Seznam ze stránek ZŠ Eden:

• penál, školní taška
  • tužky č. 2 trojhranné – 3 kusy, pastelky trojhranné 6ks (širší), barevné fixy
  • měkká guma, ořezávátko se zásobníkem
  • 1x plastová obálka na patentku A4
  • průhledné obaly na sešity, žákovskou knížku a učebnice
  • desky na číslice
  • nůžky kulaté (stříhající; leváci pro leváky)
  • igelitový ubrus do VV
  • podložka na modelování A4 (větší ne)
  • štětce ploché a kulaté od každého různé velikosti
  • tempery 6 základních barev + běloba (KOH-I-NOOR)
  • paletka na tempery
  • kelímek na vodu, hadřík
  • zástěra, pracovní košile nebo staré tričko do VV
  • voskovky (KOH-I-NOOR)
  • houbička (na nádobí)
  • dřevěné kolíčky 5ks
  • špejle 5ks
  • malý ručník s poutkem
  • látkový sáček na cvičební úbor
  • cvičební úbor – tričko, kraťasy, tepláková souprava, tenisky 2x (1x boty na ven, 1x sálovky se světlou podrážkou), švihadlo
  • přezůvky
  • visací zámek na šatní skříňku – průměr max. 9mm (doporučujeme zamykací na klíč, ne na číselný kód)

Doporučujeme vše opatřit podpisem.