Čtvrtek v Hošticích

Už se nám to krátí. Čekají nás poslední zápisky do lodního deníčku, abyste věděli, co jsme v Hošticích dělali a jak se komu líbilo a dařilo.  Včera jsme v pohádkové chalupě pronikli do světa šumavských skřítků, upekli si cukroví, v dílničce pomalovali sádrový odlitek, ohřáli se  u ohýnku, snědli opečené telecí párky s kečupem či hořčicí, trochu se proběhli a proskočili. Nezmokli jsme a v klidu přečkali chladné počasí. V chalupě jsme se střídali u kamen a krbu. Odpoledne jsme v miniknížce  „Co se děje potmě“ zkusili  nakreslit a vymyslet svoje malé strašidýlko. Večer byla závěrečná diskotéka.

Čeká nás balení, prověříme zručnost dětí a znalost vlastních věcí. Pokud dojde k nějaké záměně, pokusíme se vyřešit prostřednictvím ŠD, kam dáme oblečení, a vy si přijdete vybrat svoje.

Počasí nám nepřeje tak jako vloni, ale umíme se s tím vypořádat. V chatkách  se stále topí, zatím jsme nikde nezmokli. Pravda, je chladno, ale děti mají vhodné oblečení a dohlížíme. Hrajeme si na trosečníky a zvládáme. Mají prostor na hraní, a když to jen jde, jsou děti na hřišti. Oblíbily si kontaktní hry  a často hrají na „ochočování zvířat“. Těch si tady užijí… Zaslouží si pochvalu.

Dnes odpoledne balíme a informace o dojezdu  v pátek ke škole budou na školním webu. Počítáme kolem 11 hodiny. Zatím je stále na naší trase objížďka.

Bohužel nás dostihly i nemoci a musím ostatní rodiče o této nepříjemnosti informovat. Z naší třídy odjela už v neděli domů žákyně a včera jí  pediatrička diagnostikovala spálu.  A jeden žák odjel ve středu, protože měl příznaky sedmé nemoci – ruka – noha – pusa.  Obě nemoci jsou infekční,  ale věřím, že zůstaneme u těchto dvou případů a ostatní děti přijdou ve zdraví v  pondělí do školy.

Děkujeme  Vám za důvěru a  doufáme, že i z letošní školy v přírodě si děti odnesou pěkné zážitky. Potěšilo mě, že si vzpomínají na mnohé loňské.  Zdravíme marody a přejeme brzké uzdravení.

Jana Šumberová  a Markéta Urbanová.